Říjen 2011

retro

20. října 2011 v 18:22 | catllska

retro od hlavy až k patě

V dnešním článku se podíváme pod pokličku známého, neznámého retro stylu, který postupně ovládá celý svět. Chcete být také retro - nejlépe od hlavy až k patě? Poradíme vám, jak na to!

http://www.polyvore.com/cgi/img-set/BQcDAAAAAwoDanBnAAAABC5vdXQKFmFNRU45VHZtM0JHaHdYbmZNUVNoc3cAAAACaWQKAXgAAAAEc2l6ZQ.jpg
Retro styl - nová inspirace světových celebrit?
Retro styl v posledních letech významně ovlivňuje módu a nynější trendy nejen u nás, ale na celém světě. Každá druhá slavná celebrita chce být zkrátka "retro". Retro styl by se dal jednoduše popsat jako móda ovlivněná minulostí, přesněji šedesátými až sedmdesátými léty dvacátého století.

Oblečení a doplňky ve stylu retro - co se nosí?

Oblečení v retro stylu může působit mnohým z nás opravdu dosti staromódně, ale opak je pravdou. Tento styl je založený na kontrastních barvách (nejčastěji černá, bílá, červená) a také na výrazných vzorech (kára, kostky, puntíky, pruhy). Důležitou částí vaší "retro" vizáže, by měly být také dobové doplňky. Výrazně vzorovaná šála, dlouhé korále v černých a bílých barvách, dřevěné náramky, velké sluneční brýle..atd.

Velké sluneční brýle - nezbytný doplněk!

Retro styl se také vyznačuje velkými slunečními brýlemi. Čím větší obroučky u slunečních brýlí, tím lépe. Kdo by neznal slavné hoolywoodské celebrity s šátkem na hlavě, velkými slunečními brýlemi a kabrioletem v garáži.

Líčení ve stylu retro

Pokud chcete být "retro"od hlavy, až k patě, tak nesmíte zapomenout na stylové líčení. Základem vaší výbavy, by měla být výrazná rudá rtěnka, světlý make-up i pudr, černá řasenka a tenké černé oční linky.

Retro vlasy a účesy

Vlasy v tomto stylu, by měli být vyjímečné svou nepřirozenou barvou (výrazně hnědá, černá, blond). Co se týče sestřihu, jsou u retro stylu charakteristické dva typy: nepravidelný (s přirozenou barvou vlasů) sestřih a nebo rovné, dlouhé a načesané vlasy s rovnou hustou ofinou (nejčastěji je účes doplněn úzkou čelenkou s výraznými vzory).

http://www.metropolislive.cz/images/strucne/vohoz_328.jpg

ou dík

20. října 2011 v 18:17 | catllska
fakt moc děkujůů za tu návštěvnost včera tu bylo 23 lidí fakt hodně moc dekujůů a doufám že muj blog budete číst i na dále :)))))

gtoppbf

19. října 2011 v 15:55 | toplisz
<a href="http://www.toplist.cz/" target="_top"><img
src="http://toplist.cz/count.asp?id=1222251&logo=mc&start=1" border="0" alt="TOPlist" width="88" height="60"/></a>


Reklamy pište zde nikde jinde!!!!!!

19. října 2011 v 14:49 | catllska |  Reklamy
takže reklamy pište zde nikde jinde !!!!!

články mužete kopírovat poze ze zdrojem!!!!!

jak si udržet přátelství

19. října 2011 v 14:42 | catllska |  přátelství
Měla jsi hodně kamarádek, se kterými jsi více či méně vycházela. Někdy ale vaše kamarádství náhle a nečekaně skončilo. Tušíš proč? My ti poradíme, protože spousta z vás dělá ty samé zbytečné chyby.

jak se dostat do party

19. října 2011 v 14:40 | catllska |  přátelství

Chci patřit do party!

van a ash
Nová škola a noví lidé v tobě vzbuzují obavy, minimálně ze začátku. Každodenní strasti a radosti nejlépe zvládneš s kamarády. Jak se ale dostat do té správné party? I Vanessa Hudgens, Ashley Tisdale, Miley Cyrus a Monique Coleman mají partu!!!
sou tři, čtyři nebo jich je pět. Dříve společně chodily do jedné školy nebo třídy. Bydlí blízko sebe nebo se dobře znají. O přestávkách se drží pohromadě, sedí vedle sebe, používají hlášky, kterým ostatní nerozumějí, jako kdyby mluvily zašifrovanou řečí. Společně se vracejí ze školy domů, podobně se oblékají. Je to sehraná parta. Uplynulo prvních čtrnáct dní školy a ty po nich stále závistivě pokukuješ. Chtěla bys být jednou z nich. Jsi připravená udělat téměř cokoliv, aby ses do téhle party začlenila. Téměř... Přece za nimi jen tak nepůjdeš a neřekneš jim, že chceš být v jejich partě!

O přestávce
Holky stojí na chodbě, něco si vyprávějí a hlasitě se smějí. Pak se k sobě nakloní a něco si šeptají. Hmm, jak je oslovit? přemýšlíš. Ráda bys to udělala, ale bojíš se. Nevíš, co bys měla říct, aby si nemyslely, že se jim vnucuješ.

Vyzkoušej!
Nejsnazší je zahájit rozhovor na téma vyučování, učitelé nebo domácí úkoly. Zaslechla jsi, že se vás matikářka chystá překvapit neplánovanou desetiminutovkou? Neváhej se s takovou zprávou holkám svěřit. Určitě u nich zaboduješ. Začnou se tě vyptávat, odkud to víš, a radit se společně, co dělat. Neohlášené testíky vnášejí do třídy pokaždé neklid. Můžeš ho zvládnout, když řekneš: Nic si z toho nedělejte. Když budu něco vědět, napovím vám. Je to sice nezávazné, ale jde o hodně. Dalším vhodným způsobem, jak holky zaujmout, je zmínit se o společných známých, dokonce i o těch neoblíbených. Nepochybně to znáš: Opravdu znáš tu hloupou Sylvu? Ten svět je ale malý! Chodila jsem s ní na základku. Vůbec nechápu, jak mohla mít vysvědčení s vyznamenáním. A už si můžete donekonečna povídat o Sylvě. A jestli Sylvu neznáš, zeptej se na základku: Chodily jste taky na tělák na to nové hřiště, které předloni zrekonstruovali? Školní záležitosti, známí - to všechno jsou univerzální témata, která můžeš klidně použít k zahájení rozhovoru.
Nedoporučujeme
 • Nevrhej se na ně s dotazem: O čem to tam drbete? Ráda se k vám přidám. To by byla trochu silná káva. Neznamená to sice, že se takovým jednáním zcela připravíš o šanci se s nimi sblížit, ale naděje na úspěch se rozhodně snižuje.
 • Rozhovor nezahajuj hláškou: Náhodou jsem zaslechla, že se bavíte o... Budou se na tebe dívat jako na špicla a to ti rozhodně nepomůže k tomu, aby ses stala jednou z nich.

Školní diskotéka
Drží se při sobě. Tancují spolu. Závistivě po nich pokukuješ, jak společně odcházejí na toaletu, aby si upravily vlasy a znovu nanesly lesk na rty.

Vyzkoušej!
Neboj se za nimi jít. Popovídat si na diskotéce je naprosto přirozené. Zeptej se, co říkají muzice, pochval jim oblečení (nepřeháněj to ale, nebo si budou myslet, že se jim snažíš jen zalíbit). Zeptej se i na to, kde nakupují. Dobrým námětem k rozhovoru bývají kluci, ať už jde o ty z vaší třídy nebo z vyššího ročníku. O nich se dá mluvit dlouho a dobře se při tom bavit. Na otázku, kdo je to ten vysoký blonďák, který už hodinu postává u zdi a v jednom kuse zívá, ti hned odpoví a přidají informaci o tom, s kým právě chodí nebo s kým se zrovna rozešel. A když se zeptáš na menšího kluka v brýlích, který vypadá jako medvídek Pú, určitě se začnou smát a všechno bude jasné...

Nedoporučujeme
 • Následovat skupinu holek na toaletu. Budou tě brát jako vetřelce.
 • Předvádět se před nimi se svou kosmetikou, když si upravují make-up. Budou si myslet, že se vytahuješ.
 • Vykládat neuvěřitelné historky o tom, jaký máš u kluků úspěch. Ať je to pravda, nebo ne, není to dobrý nápad. Buďto se budou cítit ohrožené, nebo jim budeš k smíchu. Co bys radši?

Návrat domů
Poslední hodina vyučování. Hned, jak zazvoní, rychle vybíhají ze třídy. Smutně se za nimi díváš. Víš totiž, že mají stejnou cestu domů jako ty. Jak jim říct, že můžete jít spolu?

Vyzkoušej!
Nemá cenu nic vymýšlet, normálně jim pověz: Počkejte na mě, holky. Jdu tím samým směrem jako vy. Nebo: Asi jsme sousedky. Kde přesně bydlíte? Protože já... Jdete kolem cukrárny? Nad zákuskem se dobře povídá. Pochlub se svými koníčky, zeptej se jich, o co se zajímají ony. Možná, že máte společné zájmy. Viděla jsi nějaký zajímavý film, četla jsi něco pozoruhodného? Popovídejte si o oblíbených seriálech a jejich hvězdách. Určitě se najde aspoň jeden, který se líbí každé z vás.

Nedoporučujeme
Pronásledovat je. Akční honičky a pronásledování jsou dobré tak akorát v detektivkách a thrillerech. V každodenním životě to vypadá přinejmenším divně. Promysli si, co bys jim řekla, když tě uvidí.


Třídní výlet
Jdete do muzea, kina nebo divadla. Den strávíte mimo školní budovu. Máš nespočet příležitostí, aby ses s holkami sblížila. Nezapomeň při tom ale přemýšlet.

Vyzkoušej!
Když jdete na výstavu, zkus zjistit, o čem je. Mrkni se do knížek, na internet a něco o ní načti. Blýskni se před ostatními a vyprávěj jim nějakou zajímavost ze života autora nebo o vzniku obrazu či jiného uměleckého předmětu. Určitě na ně zapůsobíš. Jestli máte namířeno do divadla nebo kina, zjisti si něco o hercích a režisérovi.

Nedoporučujeme
 • U každého exponátu neříkej: To je ale kýč. Hrůza, dítě by to namalovalo líp. Neuděláš na ně dobrý dojem, i když se tomu možná zasmějí. Co by si asi pomyslely, kdyby měly jiný názor?
 • V kině nebo v divadle (pokud film nebo hra nepatří k povinné školní četbě) neprozrazuj pointu a konec příběhu. Je to nejhorší, co bys mohla udělat. Zkazíš jim celou radost ze sledování filmu nebo inscenace. Tobě by se také určitě nelíbilo, kdyby ti někdo prozradil konec napínavého příběhu?

Návštěva u tebe doma
Chceš holky pozvat k vám domů. Bylo by fajn spolu posedět a popovídat si. Jenže teď v noci nespíš a přemýšlíš, jak na to.

Vyzkoušej!
Pořádám doma dámskou jízdu. Zastavte se. Přineste s sebou nějakou fajn muziku. Tohle úplně stačí. Dostávají tak jasné sdělení. Skvělou příležitostí k tomu se sblížit je oslava svátku či narozenin. Zajdi za dívkami a pozvi je: Poslyšte, v pátek mi bude 14. Přijďte k nám, oslavíme to. Udělej hezké pozvánky, například s fotkou Justina Timberlaka vystřiženou z časopisu. To udělá dojem. Určitě u nich zaboduješ.

Nedoporučujeme
Vymýšlet příležitosti, které vlastně ani žádnými příležitostmi nejsou. Stejně vyjde najevo, že je to jen záminka. Nevytahuj se něčím, co máš doma a co je třeba vidět: Musíte se u mě zastavit. Mám v pokojíku nový nábytek, perský koberec a hedvábné záclony, hifi soupravu a bazén na zahradě. Stačí, že se z bazénu vyklube rákosím zarostlé jezírko a z moderní aparatury pět let stará hifi věž. Kamarádky to budou ještě hodně dlouho ironicky komentovat. K návštěvě je také nenuť hláškami: Prostě MUSÍTE přijít. Jinak se urazím. Nebo: Budu na vás čekat do pěti hodin. Omluvy nepřijímám. Nikdo nemá rád, když něco musí.


Tohle nedělej
 1. Nezavděčíš se jim, když je necháš opisovat úkoly. Budou si myslet, že jsi naivka, a budou tě jen využívat.
 2. Nevnucuj se jim tak, že budeš jednu z nich pomlouvat. Ztratíš u nich důvěru, protože tím přece prozrazuješ tajemství společné kamarádky.
 3. Nepros o přátelství - pokud se k tomu odhodláš, bude to ztracené. Nebudeš pro ně kamarádkou, ale někým, koho je možné jen využívat.
 4. Nesnaž se holky uplatit - i když si to můžeš dovolit, nekupuj všem vstupenky do kina, oblečení nebo kosmetiku. Braly by tě jako bohatou slečinku, kterou můžou využívat, když se jim to hodí. Přátele bys tak stejně nezískala

když máte písemku

19. října 2011 v 14:37 | catllska |  přátelství

Rady do školy na zkoušení → přátelé jsou ti, co mají míň otázek :-)

Je vaše sousedka potom, co dostala opravenou písemku, ve stádiu šoku?
 • Vyhněte se tomu, abyste ji okamžitě bombardovaly otázkami jako: "Jak ti je?" Dejte jí čas se s tou hrůzou vyrovnat!
 • Jakmile se vzpamatuje, řekněte jí, aby si nedělala starosti, že se budete spolu učit
 • Vyhněte se otázek: "Co jsi dostala?" nebo "Nic to není!". Tím ji seberete důvěru k vám!

co s kámoškama

19. října 2011 v 14:36 | catllska |  přátelství

Vymysli bláznivou story!

Vyberte si, kdo začne. Ten napíše prvních pár vět, které nikomu neprozradí.
Papír, který napíše, zabalí tak, že bude vidět jen kousek poslední věty.
Další člověk navazuje dalšími výmysly, které souhlasí s odkrytou částí.
Teď si ho přečtěte. Přečtěte ho také mamce, bude z toho nadšená. (Tedy pokud tam nepíšete něco osobního)

co tě naučí jenom maminka

19. října 2011 v 14:26 | catllska |  míííš-mááááš
1) Moje matka mě naučila OCENIT DOBŘE ODVEDENOU PRÁCI:
"Jestli se hodláte navzájem zabít, udělejte to laskavě venku,
právě jsem uklidila !"

2) Moje matka mě naučila NÁBOŽENSTVÍ:
"Modli se, aby to z toho koberce šlo dolů!"

3) Moje matka mě naučila LOGICE:
"Proč ? Protože jsem to řekla!"

4) Moje matka mě naučila PŘEDVÍDAVOSTI :
"Ujisti se, že máš čisté prádlo, co kdyby se stala nějaká nehoda !"

5) Moje matka mě naučila IRONII:
"Ještě chvíli breč a já ti k tomu dám skutečný důvod!"

6) Moje matka mě naučila MNOHO O VĚDĚ ZVANÉ OSMÓZA :
"Zavři pusu a sněz tu polívku!"

7) Moje matka mě naučila OHEBNOSTI :
"Podívej se na tu špínu co máš na zádech!"

8) Moje matka mě naučila VYTRVALOSTI :
"Nevstaneš odsud, dokud nesníš všechen ten špenát!"

9) Moje matka mě naučila o POČASÍ :
"Tvůj pokoj vypadá, jako kdyby tady před chvílí řádilo tornádo!"

10) Moje matka mě naučila ŽIVOTNÍMU CYKLU:
"Přivedla jsem tě na svět a můžu tě z něj zase rychle sprovodit!"

11) Moje matka mě naučila ZÁVISTI:
"Na světě jsou milióny nešťastných dětí, které nemají tak úžasné
rodiče jako ty!"

12) Moje matka mě naučila MATEMATICE:
"Kolik chceš knedlíků? Chci tři. Dostanu pět."


kdo miluje svojííí maminkuu,ten si to dá na blog

IQ Test

19. října 2011 v 14:23 | catllska |  míííš-mááááš
Už si odpovídal(a) ? Tak řešení najdeš dole:*
*
*
*
*
ODPOVEDI:
1.Jak si můžeš po smrti vibírat rakvi?
2.Vždytˇ 30 koruna neexistuje !
3.Jak auto může jet,když nemá kolečka???
4.Uprostřed tích čtyř obrázků!!

jak se učit

19. října 2011 v 14:20 | catllska |  škola

Jak na učení z1411530.gif

Bang *257*Bang *257*Bang *257*Bang *257*Bang *257*Bang *257*Bang *257*Bang *257*Bang *257*Bang *257*Bang *257*Bang *257*Bang *257*Bang *257*Bang *257*Bang *257*Bang *257*Bang *257*Bang *257*

1.Uč se jenom vymezenou dobu .
Pokud je to dlouho dělej si přestávky.
2.Začni tím lepším-tím se nastartuješ.
3.Ber učení jako zábavu-budeš si díky tomu pamatovat více látky.
4.Představuj si různé legrační situace
spojené s učivem.
5.Slib si odměnu-s motivací půjde všechno líp.
6.Stanov si jasný cíl a zapomeň na řeči typu:
,,Já se to snad nikdy nenaučím!"
7.V zápisech používej zkratky a značky.


Co ne z1411530.gifNeuč se když
jsi ve stresu.
jsi měl(a) před chvílí vydatné jídlo.
je kolem tebe hodně rušno.


Netahák z1411530.gif


na ruku si před hodinou napiš tahák pořádně si ho pročti jestli ho máš správně
před testem nebo zkoušením si tahák smaž z ruky a už jsi naučená
thblinkinglightbulb.gif image by Saliskothblinkinglightbulb.gif image by Saliskothblinkinglightbulb.gif image by Saliskothblinkinglightbulb.gif image by Saliskothblinkinglightbulb.gif image by Saliskothblinkinglightbulb.gif image by Saliskothblinkinglightbulb.gif image by Saliskothblinkinglightbulb.gif image by Saliskothblinkinglightbulb.gif image by Saliskothblinkinglightbulb.gif image by Saliskothblinkinglightbulb.gif image by Saliskothblinkinglightbulb.gif image by Saliskothblinkinglightbulb.gif image by Saliskothblinkinglightbulb.gif image by Saliskothblinkinglightbulb.gif image by Saliskothblinkinglightbulb.gif image by Saliskothblinkinglightbulb.gif image by Saliskothblinkinglightbulb.gif image by Saliskothblinkinglightbulb.gif image by Saliskothblinkinglightbulb.gif image by Saliskothblinkinglightbulb.gif image by Saliskothblinkinglightbulb.gif image by Saliskothblinkinglightbulb.gif image by Saliskothblinkinglightbulb.gif image by Saliskothblinkinglightbulb.gif image by Saliskothblinkinglightbulb.gif image by Saliskothblinkinglightbulb.gif image by Saliskothblinkinglightbulb.gif image by Saliskothblinkinglightbulb.gif image by Saliskothblinkinglightbulb.gif image by Saliskothblinkinglightbulb.gif image by Saliskothblinkinglightbulb.gif image by Saliskothblinkinglightbulb.gif image by Saliskothblinkinglightbulb.gif image by Saliskothblinkinglightbulb.gif image by Saliskothblinkinglightbulb.gif image by Saliskothblinkinglightbulb.gif image by Saliskothblinkinglightbulb.gif image by Saliskothblinkinglightbulb.gif image by Saliskothblinkinglightbulb.gif image by Saliskothblinkinglightbulb.gif image by Saliskothblinkinglightbulb.gif image by Saliskothblinkinglightbulb.gif image by Saliskothblinkinglightbulb.gif image by Saliskothblinkinglightbulb.gif image by Salisko

rozvrhy hodin

19. října 2011 v 14:14 | catllska |  škola
ObrazekObrazek


ObrazekObrazek
ObrazekObrazekObrazek

Obrazek


Obrazek

Jak naštvat učitele

19. října 2011 v 14:11 | catllska |  škola
1)Přines si polštář a hoď si šlofíka(nebo alespoň předstírej).15 minut před koncem zkoušky vstaň a protři si oči se slovy:,,Ježíši,to je hodin,tak se do toho dáme!"Něco tam načmárej a odevzdej o 5 munit dřív.
2)Jakmile dostanete zadání,začni vykřikovat:,,Lucko,Pepo,mám výsledky!!"
3)Pokud je to zkouška z matematiky,odevzdej esej.Pokud je to zkouška z jazyka,odpovídej matematickými symboly.Buď kreativní.
4)Dělej si vlaštovky.Snaž se strefit učiteli do levé nosní dírky.
5)Když dostanete zadání,tak na něj 5 minut tupě zírej.Pak vstaň a začni křičet:,,Vůbec tomu nerozumím,a to jsem celý rok chodila do školy!"

školní Hlášky

19. října 2011 v 14:09 | catllska |  škola
Vážení rodiče, oznamuji vám, že mě z vašeho syna pravděpodobně raní mrtvice.Stane - li se to, nepřeji si, aby mi šel na pohřeb.
Jezdí nosem po lavici, aby to pískalo.
Vaši dva synové mi přivřeli hlavu mezi dvě tabule a dobře se při tom bavili.
 • Snaží se kreslit kružnici podle pravítka, i když to nejde.
 • Přinesla do školy Dymogan a vykouřila učitelský sbor.
 • Směje se mi za zády drze do očí.
 • Už rok tancuji, jak vy pískáte. Nechtěli byste pro změnu pískat, jak já tancuji?
 • Při vyučování bouchá pytlíkem.
 • Zase se vykláníte z okna? Až někdo vypadne ven, tak opět budete tvrdit, že to nebyl nikdo z vás.
 • Kdo se v plavání utopí, tak v tělocviku propadne.
 • Neubližujte němým tvářím. Vždyť jsou to zvířata jako my.
 • Vy jste strašně neukázněná třída. Za chvíli to tady bude jako ve sborovně.
 • Já vás po tom blátě proženu, že se za vámi bude prášit.
 • Jak to, že nevíš, s jakými? Ženy si hrály s tvrdým a muži šli domů s měkkým.
 • Kdo se směje naposledy, brzy umře.
 • Kdo tu čučí jako tele, z toho vyroste vůl.Látku o rozmnožování si raději doma neopakujte

Domácí kosmetika

19. října 2011 v 14:06 | catllska |  krása

Domácí kosmetika!!!PRAKTICKÉ TIPY NA VÝROBU VLASTNÍ PŘÍRODNÍ KOSMETIKY:
>>Heřmánkové čistící mléko: (místo heřmánku lze použít i květy černého bezu, violky nebo květy lípy).
125ml plnotučného mléka 30ml heřmánkových květů čerstvých nebo sušených

1. vše zahřívejte ve vodní lázni po dobu 30 minut. Nenechte však mléko vařit ani utvořit škraloup
2. nechejte vyluhovat tak dvě hodiny a pak sceďte. Uchovejte v ledničce a spotřebujte do 1 týdne. Aplikujte vatou a přebytek z pleti odstraňujte papírovými kapesníky.
>> Čistící mléko z podmáslí a fenyklu: (fenykl napomáhá odstranit nečistoty z mastné pleti s hlubokým čistícím účinkem)

125ml podmáslí 30ml drcených fenyklových semen

1. ve vodní lázni mírně zahřívejte mléko s rozdrcenými semeny po dobu 30 minut.
2. nechejte stát a vyluhovat další dvě hodiny. Sceďte, uchovejte v lahvičkách v ledničce a spotřebujte do jednoho týdne.
>>Výživná pleťová maska z ovesných vloček a jablka:

2 polévkové lžíce jemně mletých ovesných vloček 1 jablko

1. ovesné vločky spaříme troškou vroucí vody, přidáme nastrouhané jablko a promícháme.
2. natíráme na očištěnou pleť a necháme 20 minut působit.
>>Hydratující maska z okurky a zakysané smetany:

čtvrt salátové okurky 2 lžíce zakysané smetany

1. okurku nastrouháme, přidáme smetanu a zamícháme
2. nanášíme na očištěnou pleť a necháme působit 25 minut.
>>Výživná maska z banánu a jogurtu:

půl banánu 2 lžíce jogurtu

1. rozmačkáme banán a přidáme jogurt, vše zamícháme
2. nanášíme na očištěnou pleť a necháme působit 25 minut
>>Medová maska:

2 lžíce medu

1. očištěnou pleť natřeme medem a necháme působit 25 minut
>>Čistící maska z rajčete a jogurtu:

půl rajčete 2 lžíce jogurtu

1. rozmačkáme rajče a smícháme s jogurtem
2. nanášíme na očištěnou pleť a necháme 20 minut působit
Zdravá kosmetika za pár korun
Kosmetika je nedílnou součástí denní péče každé ženy. Výběr široký a pestrý, stačí zajít do specializovaného obchodu a koupíme vše od tělových šampónů a krémů až po make-up. Jenže jsme děti přírody a ona se o nás také umí stále velmi dobře postarat, my na to jen často zapomínáme. Přirozenou přírodní svěžest lze ale získat velm
Zářivá pleť
Očekáváme nápor v práci nebo jsme vyčerpané z dlouhodobé pracovní zátěže? Necítíme se právě nejoptimističtěji a zářivá pleť je to poslední, co bychom dokázaly vykouzlit i při sebevětší snaze? Pomůže nám jedno jablko. Stačí ho oloupat, nastrouhat na jemno a nanést na obličej. Po pěti minutách masku smyjeme. Při pravidelné aplikaci dvakrát týdně budeme vbrzku překvapeny jejím účinkem. Jednou za čtrnáct dní můžeme aplikovat výživnější variantu s přídavkem lžičky medu.
Krásný dekolt
Nejen o obličej je třeba pečovat, musíme se věnovat celému tělu. Říká se, že věk ženy prozradí dekolt. Abychom dlouho uchovaly jeho půvab a hladkou pleť, je třeba mu věnovat zvýšenou pozornost. Jednou týdně na pleť dekoltu aplikujeme kašičku z rozmačkaných čerstvých jahod a asi pět minut jemně masírujeme. Pokud nemáme čerstvé jahody, nahradíme je maskou z avokáda rozetřeného s několika kapkami olivového oleje.
Vrásky? pryč s nimi!
Droboučké vrásky kolem očí se začínají tvořit už okolo dvaceti let, s přibývajícím věkem se jejich počet zvyšuje a ty stávající se prohlubují. Tady pomohou šípky. V lékárně zakoupíme slunečnicový olej, zahřejeme ho a namočíme do něj asi tři polévkové lžíce rozmačkaných šípků. Uzavřeme do sklenice s patentním uzávěrem a necháme tři dny za pokojové teploty luhovat. Pak scedíme dvakrát přes plátýnko a jednou denně vmasírujeme kapku jemně do pleti kolem očí a úst.
Zhrublá kůže? Minulost!
S citronem je to hračka. Po koupeli potíráme problematická místa, kde kůže často zhrubne či zrohovatí (lokty, kolena, chodidla, paty) šťávou z citronu (můžeme použít třeba dužinu z čerstvě vymačkaného citronu) a pak oblasti natřeme mastným krémem.
Pokožka jako samet.
Již naše babičky nalily do koupele trochu mléka, když chtěly mít obzvláště hebkou a jemnou kůži na celém těle. Dnes si kvalitní denní péči o pokožku těla dopřáváme díky tělovým mlékům zakoupeným v prodejnách s kosmetickými přípravky. Ovšem že skutečné mléko nic nenahradí se přesvědčíte, když si začnete pravidelně jednou týdně připravovat koupel, do které přilijete litr a půl plnotučného mléka. Pro krásnou vůni můžete v mléce povařit vanilkový lusk nebo třeba hřebíček či skořici.
I snadno a také vpravdě za drobné.

Domácí pleťové vody!Domácí pleťové vody
Pleťové masky se používají k dočištění pleti. Můžete je samozřejmě koupit v obchodě nebo také vyrobit doma. U domácí pleťové vody pak přesně víte, z čeho je složena a čím pokožku vyživujete.
Bylinková pleťová voda bez alkoholu
Dvě lžičky lipového květu a lžičku medu zalijeme sklenicí studené vody ve varném sklu, přivedeme do varu a pak necháme asi 15 minut stát. Přecedíme a uchováváme na chladném místě.
Med má omlazující účinky, pleť zklidňuje a vyživuje. Lipový květ zase pokožce dodá vlhkost a prokrvuje pleť. Tato pleťová voda má výborné čistící účinky a vyživovací schopnosti.
Bylinková pleťová voda s alkoholem
Lžičku heřmánku a lžičku šalvěje lékařské zalijeme 20% lihem (cca 100 g lihu) a necháme luhovat. Přibližně za 10 dní scedíme a zředíme destilovanou vodou v poměru, který bude vyhovovat naší pleti.
Na heřmánek bývají někteří lidé alergičtí, pokud patříte mezi ně i vy, tak do pleťové vody použijte pouze šalvěj. Tato voda má protizánětlivé účinky, oživuje unavenou pokožku a dezinfikuje.

10lží o kosmetice

19. října 2011 v 14:04 | catllska |  krása

10 lží v kosmetice !

1.Peeling je pro citlivou pleť naprosté tabu:kawaii:
-->>> LEŽ! Samozřejmě nesmíte pokožku příliš razantně drhnout a brousit.Skvělý je například peelong z řady Biospecific Yves Rocher.Nádherně pleť vyhladí mikrodermální peeling od Mary Kay..
2.Sto tahů kartáčem zvýší lesk vašich vlasů:kawaii:
-->>> LEŽ ! Bohatě stačí 20, a to ještě nemusíte mít kartáč z přírodních a jemných štětin. Kartáčování pomáhá nejen u vlasů,které jaou u kořínků mastné a v délce foufale suché - tuk se rovnoměrně rozetře.
3. Čokoláda a brambůrky způsobují pupínky:kawaii:
-->>> TLOUŠŤKU ANO ! Sladké ani tučné pokrmy nemají na pupínky vliv. Něco jiného je, že nejsou vůbec zdravé a negativně ovlivňují celé tělo.Mlsejte raději sušené ovoce, a když čokoládu, tak jen se 70% kakaa.
4. Studená voda dodává vlasům lesk:kawaii:
-->>> LEŽ ! Studená voda mnoho nezmůže.Lepčí je udělat si kyselý nálev-do půl litru vody přidat šťávu z citroni a 2 lžíce octa.Kyselá lázeň uhladí šupinky na povrchu vlasů a umožní odrážení světla.
5. Dětský olej skvěle odlíčí oční make-up:kawaii:
-->>> LEŽ ! Raději to nezkoušejte, nebo vás na čas přestane bavit líčení očí:)Dětský olej dokáže oči pořádně podráždit.Na voděodolný make-up jsou určeny speciální přípravky..
6. Lak na nehty oslabuje a způsobuje lámání:kawaii:
-->>> LEŽ ! Moderní laky na nehty obsahují nejen pěstící látky, ale také přísady, které nehty posilují a zabraňují lámání.Naopak při odtraňování laku je třeba dbát na to, aby odlakovač byl co nejšetrnější, aby se nehty nevysušovaly.
7.Brusné a bělící složky v pastě zuby nepoškozují:kawaii:
-->>> LEŽ ! Jemné bělícé složky sice dokážou odstranit tmavší stopy stopy po kávě, čaji a červeném vínu,neměli bychom je však používat stále, protože mohou být po určité době poškodit sklovinu i dáseň.
8. Pigmentové skvrny zůsobuje opalování:kawaii:
-->>> LEŽ ! Ale ne všechny!Některé si způsobujeme tím,že používáme parfém s obsahem alkoholu. Jedna jeho součást reaguje s UV zářením a vznikne pigmentová skrvna.Používejte proto v létě odlehčené letní vůně bez alkoholu.
9. Ve stínu klobouku nebo slunečníku se nemohu opálit:kawaii:
-->>> LEŽ ! Tak to je vyloženě nebezpečně naivní! Slunečníky a klobouky zachytí pouze část paprsků UVB paprsků.Ty,které se například odrazí od vodní hladiny, si vás spolehlivě najdou.Navíc bylo dokázáno,že paprsky UVA - ty,které jsou zodpovědné za předčasné stárnutí pleti docela klidně procházejí okenním sklem. Proto je třeba ve vlastním zájmu používat ochranné sluneční přípravky - myslíme to úplně vážně!
10. Pořádně se pleť vyčistí jen v napařovací lázni:kawaii:
-->>> LEŽ ! Pokožku dobře vyčistí čistící mléko i gel.Pára pouze rozšíří póry, takže jdou snadněji vytlačit komedony.

co ti nesmí chybět

19. října 2011 v 14:03 | catllska |  krása

10 věcí, které nesmí chybět u tebe v kosmetické taštičce!

1.Lesk na rty - bez lesku na rty nemůžeš přece existovat! Dodá tvým rtům přirozený lesk a budou přímo k políbení!

2. Černá řasenka - hodí se ke všem stínům a rtěnkám! No, kdo by si taky dal zelené stíny a modrou řasenku ne?

3. Broskvové stíny - budeš mít víčka v barvě pleti a nebudeš působit příliš zmalovaně! Hodí se na každou příležitost!

4. Bronzový make-up - až si po létě zase řekneš, že se ti tvé opálení smylo, s pomocí bronzového make-upu.

5. Korekční tyčinka - skvěle zamaskuješ menší nedostatky tvé pleti. A nikdo si toho přece nemusí všimnout ne?

6. Bílý lak - bude se hodit ke všemu oblečení! A navíc s ním můžeš vykouzlit ještě francouzskou manikúru!

7. Bezbarvý lak - vykouzlí na tvých nehtíkách skvělý lesk! A ještě tvé nehty dokonale zpevní! Takže, sbohem lámání!

8. Krém - Tvůj obličej potřebuje vlhkost a tak si každé ráno a každý večer promaž svou tvářičku!

9. Tužka na oči - barvu zvol podle barvy stínů a rtěnky! Bylo by asi dost divná kombinace modré tužky, hnědé řasenky, růžových stínů a rudě červené rtěnky!

10. Tvářenka - na lícní kosti použij světle růžovou tvářenku a sama uvidíš, jak tvé tvářičky vyniknou!

jak pečovat o pleť v zimě

19. října 2011 v 14:01 | catllska |  krása
Jak pečovat o pleť v zimě
Paní Zima má vrtošivé nálady. Někdy spustí déšť, jindy zas chumelí nebo fouká vítr. Nic z toho rozhodně nesvědčí tvé pokožce. Jen si to představ, ze suchého a teplého vzduchu jdeš rovnou do vlhka a chladu. Pleť je vysušená, podrážděná a oslabená. Aby tvá kůže netrpěla, poradíme ti pár vyzkoušených tipů.

Zimní očista
Nejdřív ze všeho začni se zimní očistou. Tvůj jídelníček by měl být zdravý a vyvážený. Aby ochranná bariéra fungovala, musí být kůže zásobená dostatkem bílkovin, tuku, vitaminů a minerálů. Minerální vodou bez bublinek a bylinkovými čaji nic nezkazíš a ovoce a zelenina ti dodají energii a povzbudí tvůj imunitní systém. Zimní procházky ti prokrví kůži a dodají tolik potřebný kyslík. Vyhýbej se stresu a raději relaxuj. Spi alespoň 8 hodin denně, aby kůže mohla odstranit odumřelé buňky a vytvořit buňky nové.

Základní péče o pokožku v zimě
Při teplotě pod 8°C se sníží ochranný mechanismus pleti a dochází k produkci mazu. Jestli máš mastnou pleť, buď ráda. V případě, že je tvá pokožka sušší, používej na obličej jen mastnější krémy, které neobsahují vodní složku. Místo pěny přidej do koupele olejíček a nakonec celé tělo namaž hydratačním mlékem nebo krémem s mastnější konzistencí.

Péče o ruce
Ruce v zimě trpí skoro stejně jako obličej. I pokožka na rukou má malé množství tukových žláz. Proto je důležité, aby sis několikrát za den namazala ruce kvalitním krémem, nejlépe s obsahem bambuckého másla. Na noc pak vyzkoušej výživný medový zábal.

Ochrana rtů
V neposlední řadě chraň své rty. Když o ně nebudeš v zimě dostatečně pečovat, budou suché a drsné. Důvodem jsou chybějící tukové a potní žlázky. Na vysušené a popraskané rty pomáhá starý dobrý jelení lůj a na noc si rty potři medem

péče o vlasy

19. října 2011 v 13:59 | catllska |  krása
Vyžeňte mýtus z hlavy! Když budu konečky často stříhat, porostou vlasy rychleji a budou zdravější. Ne, ne, a do třetice ne! Vyžeňte si už tenhle mýtus z hlavy. Vlas neroste od konečku, ale od kořínku, z váčků zvaných folikuly, které se ukrývají pod povrchem kůže. Můžete se tedy přistřihávat třeba obden a jediné, čeho tím docílíte, bude milimetrový ježek. Vlasy se mohou zdát hustší a zdravější, pokud se zbavíte zesláblých a roztřepených konců, ale na jejich kvalitě tím nic neměníte. Vlas je v podstatě mrtvý, takže jakýmikoliv úpravami na nich měníte pouze optický dojem. Růst vlasů lze ale ovlivnit jedině ve folikulách. Pomalu, ale jistě Co tedy můžete dělat pro to, aby vám hříva co nejrychleji vyrostla? Zázračný recept neexistuje a tím nejzaručenějším prostředkem je proto dozajista trpělivost. Ale dobře, do jisté míry ten proces přeci jen ovlivnit můžete:
Drag and Drop or Double ClickDrag and Drop or Double ClickDrag and Drop or Double ClickDrag and Drop or Double ClickDrag and Drop or Double ClickDrag and Drop or Double ClickDrag and Drop or Double ClickDrag and Drop or Double ClickDrag and Drop or Double ClickDrag and Drop or Double Click
 • Berte multivitamin! Vaše vlasy si říkají o přísun živin, především zinku a biotinu, které vitaminové pilule obvykle obsahují v hojném množství. Nesnažte se ale dopovat nějakou zázraky slibující chemií! Vlasové váčky vstřebají jen omezené množství podpůrných prostředků a budete-li jich polykat či plácat si na hlavu kila, můžete vyvolat spíš opačný efekt.
 • Vyhoďte špatný kartáč! Hřeben s ostrými hroty vám nejen narušuje povrch vlasů, ale nepříjemně dráždí pokožku hlavy. Pořiďte si nástroj, který k vám bude šetrnější, a ani s ním vehementní kartáčování nepřehánějte. Česejte se jen tolik, jak je to nezbytné pro momentální úpravu vlasů, ne proto, jak sexy přitom vypadáte v zrcadle.
 • Používejte kvalitní kosmetiku! Ani šampóny, balzámy a regenerační kůry vám sice vlasy neprotáhnou přes noc, ale kvalitní péčí si přesto můžete pomoci. Speciální řady pro podporu růstu hledejte spíš u kadeřnice, než podle etikety. Obejdete se určitě i bez nich, přesto na přípravcích nešetřete. Už jen proto, že kvalitně vypadající vlasy zdaleka není potřeba tak často stříhat.
 • Rozpusťte je! Chodíte-li denně v upnutém drdolu, pokožku hlavy neúměrně namáháte a vlasy si poškozujete. Snažte se nosit je volně rozpuštěné tak často, jak jen je to možné.
Photobucket - Video and Image Hosting..Photobucket - Video and Image Hosting......automatic.blog :srrdce:.so-sexy.blog.czPhotobucket - Video and Image HostingPhotobucket - Video and Image HostingPhotobucket - Video and Image Hostingicon_45.gif image by Saliskoherz.gif image by Saliskolol.gif lol image by EnidtaImage Hosted by ImageShack.us:piiinkie:koruna

co dělat když tě opustí kluk

19. října 2011 v 13:48 | catllska |  kluci
Rozešli jste se nevíš co máš dělat tak pozorně čti!!!


--------------------------------------------------------------------------------------------
1-se nepoškozuj neřezej se !!!!
2-zůstaň v klidu,kdyť je to jen kluk !!!!
3-Kup si velkej kýbl zmrzliny a pořádně to zajes
4-a hlavně si nedělej hlavu kvůli jenomu klukovy,budou dalšííí ;)))