10lží o kosmetice

19. října 2011 v 14:04 | catllska |  krása

10 lží v kosmetice !

1.Peeling je pro citlivou pleť naprosté tabu:kawaii:
-->>> LEŽ! Samozřejmě nesmíte pokožku příliš razantně drhnout a brousit.Skvělý je například peelong z řady Biospecific Yves Rocher.Nádherně pleť vyhladí mikrodermální peeling od Mary Kay..
2.Sto tahů kartáčem zvýší lesk vašich vlasů:kawaii:
-->>> LEŽ ! Bohatě stačí 20, a to ještě nemusíte mít kartáč z přírodních a jemných štětin. Kartáčování pomáhá nejen u vlasů,které jaou u kořínků mastné a v délce foufale suché - tuk se rovnoměrně rozetře.
3. Čokoláda a brambůrky způsobují pupínky:kawaii:
-->>> TLOUŠŤKU ANO ! Sladké ani tučné pokrmy nemají na pupínky vliv. Něco jiného je, že nejsou vůbec zdravé a negativně ovlivňují celé tělo.Mlsejte raději sušené ovoce, a když čokoládu, tak jen se 70% kakaa.
4. Studená voda dodává vlasům lesk:kawaii:
-->>> LEŽ ! Studená voda mnoho nezmůže.Lepčí je udělat si kyselý nálev-do půl litru vody přidat šťávu z citroni a 2 lžíce octa.Kyselá lázeň uhladí šupinky na povrchu vlasů a umožní odrážení světla.
5. Dětský olej skvěle odlíčí oční make-up:kawaii:
-->>> LEŽ ! Raději to nezkoušejte, nebo vás na čas přestane bavit líčení očí:)Dětský olej dokáže oči pořádně podráždit.Na voděodolný make-up jsou určeny speciální přípravky..
6. Lak na nehty oslabuje a způsobuje lámání:kawaii:
-->>> LEŽ ! Moderní laky na nehty obsahují nejen pěstící látky, ale také přísady, které nehty posilují a zabraňují lámání.Naopak při odtraňování laku je třeba dbát na to, aby odlakovač byl co nejšetrnější, aby se nehty nevysušovaly.
7.Brusné a bělící složky v pastě zuby nepoškozují:kawaii:
-->>> LEŽ ! Jemné bělícé složky sice dokážou odstranit tmavší stopy stopy po kávě, čaji a červeném vínu,neměli bychom je však používat stále, protože mohou být po určité době poškodit sklovinu i dáseň.
8. Pigmentové skvrny zůsobuje opalování:kawaii:
-->>> LEŽ ! Ale ne všechny!Některé si způsobujeme tím,že používáme parfém s obsahem alkoholu. Jedna jeho součást reaguje s UV zářením a vznikne pigmentová skrvna.Používejte proto v létě odlehčené letní vůně bez alkoholu.
9. Ve stínu klobouku nebo slunečníku se nemohu opálit:kawaii:
-->>> LEŽ ! Tak to je vyloženě nebezpečně naivní! Slunečníky a klobouky zachytí pouze část paprsků UVB paprsků.Ty,které se například odrazí od vodní hladiny, si vás spolehlivě najdou.Navíc bylo dokázáno,že paprsky UVA - ty,které jsou zodpovědné za předčasné stárnutí pleti docela klidně procházejí okenním sklem. Proto je třeba ve vlastním zájmu používat ochranné sluneční přípravky - myslíme to úplně vážně!
10. Pořádně se pleť vyčistí jen v napařovací lázni:kawaii:
-->>> LEŽ ! Pokožku dobře vyčistí čistící mléko i gel.Pára pouze rozšíří póry, takže jdou snadněji vytlačit komedony.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama