péče o vlasy

19. října 2011 v 13:59 | catllska |  krása
Vyžeňte mýtus z hlavy! Když budu konečky často stříhat, porostou vlasy rychleji a budou zdravější. Ne, ne, a do třetice ne! Vyžeňte si už tenhle mýtus z hlavy. Vlas neroste od konečku, ale od kořínku, z váčků zvaných folikuly, které se ukrývají pod povrchem kůže. Můžete se tedy přistřihávat třeba obden a jediné, čeho tím docílíte, bude milimetrový ježek. Vlasy se mohou zdát hustší a zdravější, pokud se zbavíte zesláblých a roztřepených konců, ale na jejich kvalitě tím nic neměníte. Vlas je v podstatě mrtvý, takže jakýmikoliv úpravami na nich měníte pouze optický dojem. Růst vlasů lze ale ovlivnit jedině ve folikulách. Pomalu, ale jistě Co tedy můžete dělat pro to, aby vám hříva co nejrychleji vyrostla? Zázračný recept neexistuje a tím nejzaručenějším prostředkem je proto dozajista trpělivost. Ale dobře, do jisté míry ten proces přeci jen ovlivnit můžete:
Drag and Drop or Double ClickDrag and Drop or Double ClickDrag and Drop or Double ClickDrag and Drop or Double ClickDrag and Drop or Double ClickDrag and Drop or Double ClickDrag and Drop or Double ClickDrag and Drop or Double ClickDrag and Drop or Double ClickDrag and Drop or Double Click
  • Berte multivitamin! Vaše vlasy si říkají o přísun živin, především zinku a biotinu, které vitaminové pilule obvykle obsahují v hojném množství. Nesnažte se ale dopovat nějakou zázraky slibující chemií! Vlasové váčky vstřebají jen omezené množství podpůrných prostředků a budete-li jich polykat či plácat si na hlavu kila, můžete vyvolat spíš opačný efekt.
  • Vyhoďte špatný kartáč! Hřeben s ostrými hroty vám nejen narušuje povrch vlasů, ale nepříjemně dráždí pokožku hlavy. Pořiďte si nástroj, který k vám bude šetrnější, a ani s ním vehementní kartáčování nepřehánějte. Česejte se jen tolik, jak je to nezbytné pro momentální úpravu vlasů, ne proto, jak sexy přitom vypadáte v zrcadle.
  • Používejte kvalitní kosmetiku! Ani šampóny, balzámy a regenerační kůry vám sice vlasy neprotáhnou přes noc, ale kvalitní péčí si přesto můžete pomoci. Speciální řady pro podporu růstu hledejte spíš u kadeřnice, než podle etikety. Obejdete se určitě i bez nich, přesto na přípravcích nešetřete. Už jen proto, že kvalitně vypadající vlasy zdaleka není potřeba tak často stříhat.
  • Rozpusťte je! Chodíte-li denně v upnutém drdolu, pokožku hlavy neúměrně namáháte a vlasy si poškozujete. Snažte se nosit je volně rozpuštěné tak často, jak jen je to možné.
Photobucket - Video and Image Hosting..Photobucket - Video and Image Hosting......automatic.blog :srrdce:.so-sexy.blog.czPhotobucket - Video and Image HostingPhotobucket - Video and Image HostingPhotobucket - Video and Image Hostingicon_45.gif image by Saliskoherz.gif image by Saliskolol.gif lol image by EnidtaImage Hosted by ImageShack.us:piiinkie:koruna
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama